Ognisko Sycharowskie w Gdyni – ul. Św. Mikołaja 1

Parafia
kosciol-gdynia-mikolaja-168 Parafia pw. Św. Mikołaja, ul. Św. Mikołaja 1 >>>
Ognisko spotyka się dwa razy w miesiącu. Informacje o spotkaniu są umieszczane na stronie kilka dni przed spotkaniem. Opiekunem Ogniska jest ks. Proboszcz Jacek Socha
Archidiecezja Gdańska >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Jak nauczyć się widzieć siebie oczami Boga? Niezbędne jest uświadomienie sobie, jak widzi nas Bóg. On nas nie potępia, lecz patrzy na nas pełnym miłości wzrokiem. Kładzie ostrożnie palec na najbardziej bolesnych miejscach. Pozwólmy więc Mu nas prowadzić. Jeszcze raz: nie pomoże nam, jeżeli będziemy gwałtownie i bezlitośnie szarpać się sami z naszymi problemami.

Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe (Rz 12,2).

Cytat Ojca Augustyna Pelanowskiego: 

„Będziemy mieli taką wieczność, jaki mamy stosunek do samych siebie już tu, w doczesności. To bardzo ważne, czy żywisz do siebie miłość, czy też siebie nienawidzisz. Samo-odrzucenie jest bowiem dowodem lucyferycznej pychy. Anioł, który stał się lucyferem, nie znosił siebie za to, że nie jest boski. Naśladujemy demoniczną naturę, gdy nie znosimy siebie za to, że nie jesteśmy idealni, perfekcyjni, wyjątkowi, zawsze działający w sposób udany i bezbłędny, wzbudzający podziw.” 

W miłości nie ma lęku, lecz doskonała miłość usuwa lęk, ponieważ lęk kojarzy się z karą. Ten zaś, kto się lęka, nie wydoskonalił się w miłości (1J 4,18).


Zbadaj mnie, Boże, i poznaj me serce; doświadcz i poznaj moje troski, i zobacz, czy jestem na drodze nieprawej, a skieruj inne na drogą odwieczną! (Ps 139,23-24).

Błogosławiony mąż, który wytrwa w pokusie, gdy bowiem zostanie poddany próbie, otrzyma wieniec życia, obiecany przez Pana tym, którzy Go miłują (Jk 1,12).

Siebie samych badajcie, czy trwacie w wierze; siebie samych doświadczajcie! Czyż nie wiecie o samych sobie, że Jezus Chrystus jest w was? Chyba żeście odrzuceni. Mam zaś nadzieję, iż uznacie, że my nie jesteśmy odrzuceni (2Kor 13,5-6).

 

 

 

 

Kronika